27 Ağustos 2022 Hava Durumu: Meteoroloji’den güçlü yağış uyarısı

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu Bölgelerinde mevsim normallerinin 4-7 aşama üstünde, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de mevsim normalleri altında, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi umut ediliyor.
RÜZGAR: Marmara’nın kuzeyi ve Kıyı Ege’de kuzeyli, öteki yerlerde güneyli yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette; Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ve yağış alan yerlerde yer yer güçlü olarak (40-60 km/saat) esmesi umut ediliyor.
UYARILARKUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kastamonu, Karabük ve Çanakkale çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, hortum oluşma riski ve yağış anında güçlü rüzgar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir. BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARAParçalı ve oldukca bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
EDİRNE °C, 32°CParçalı ve oldukca bulutlu, kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İSTANBUL °C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KIRKLARELİ °C, 30°CParçalı ve oldukca bulutlu, kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KOCAELİ °C, 33°CParçalı ve oldukca bulutlu, kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
EGEParçalı ve oldukca bulutlu, bölgenin şimal kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AFYONKARAHİSAR °C, 29°CParçalı, bazen oldukca bulutlu,
DENİZLİ °C, 33°CParçalı bulutlu
İZMİR °C, 30°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
MANİSA °C, 31°CParçalı ve oldukca bulutlu, kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
AKDENİZParçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 35°CAz bulutlu
ANTALYA °C, 29°CParçalı ve azca bulutlu
HATAY °C, 36°CParçalı ve azca bulutlu
ISPARTA °C, 29°CParçalı ve azca bulutlu
İÇ ANADOLUParçalı, kuzeybatısı bazen oldukca bulutlu, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın şimal ve batısı ile Çankırı’nın mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 31°CParçalı ve oldukca bulutlu, şimal ve batı ilçeleri mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇANKIRI °C, 34°CParçalı ve oldukca bulutlu, kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR °C, 28°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KONYA °C, 31°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
BATI KARADENİZParçalı yer yer oldukca bulutlu, bölge genelinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu ve Karabük çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
BOLU °C, 26°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE °C, 31°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 29°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli olarak güçlü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP °C, 29°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı, yer yer oldukca bulutlu, kıyı kesimleri ile Amasya ve Çorum çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 36°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ARTVİN °C, 35°CParçalı bulutlu, şimal kesimleri mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇORUM °C, 32°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SAMSUN °C, 29°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında şimal ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde cenup ve güneybatı yönlerden güçlü olarak (40-60 km/saat) esmesi umut ediliyor.
ERZURUM °C, 33°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
KARS °C, 35°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
MALATYA °C, 35°CAz bulutlu ve açık
VAN °C, 31°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 39°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP °C, 34°CAz bulutlu ve açık
SİİRT °C, 39°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA °C, 36°CAz bulutlu ve açık
DENİZLERDE HAVAFırtına beklenmiyor.
KARADENİZHava Durumu: Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARAHava Durumu: Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatı, akşam kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGEHava Durumu: Parçalı ve oldukca bulutlu, kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, ilk saatlerde kuzeyinde güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZHava Durumu: Parçalı ve azca bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı 2 ila 4, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Batı Akdeniz’in batısı 2,5 m; Görüş: İyi.
VAN GÖLÜHava Durumu: Parçalı ve azca bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.

Son Dakika Haberler