Asgari ücret ek zam toplantısı 2022 ne vakit yapılacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı zamanı!

Günlerdir dört gözle beklenen asgari ücret toplantısı ne vakit yapılacak, sorusunun yanıtı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dakika açıklaması ile belli oldu. Erdoğan’ın “Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin tekrardan değerlendirilmesini istedim. İnşallah kısa bir sürede müjde vereceğiz.” açıklamasının peşinden, asgari ücret toplantı zamanı belli oldu. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022’nin ikinci altı ayında asgari tutara yapılacak artış oranını görüşecek.
ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI 2022 NE ZAMAN YAPILACAK?
Kabine Toplantısı’nın peşinden izahat meydana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre içinde asgari ücret zammını açıklayacaklarını bildirirken, milyonlarca çalışan, görüşmeler sonucu zam oranının belli olacağı tarihe odaklandı. Gelen açıklamaya bakılırsa Asgari Ücret Tespit Komisyonu 29 Haziran Çarşamba günü saat 14:00’te toplanacak. İşçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci olmak suretiyle 15 kişiden oluşan komisyon zam oranını görüşecek. Öte taraftan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) toplantıya çağrı edilmişti. MEVCUT ASGARİ ÜCRET 2022 NE KADAR?
Geçen senenin aralık ayında meydana getirilen görüşmeler ile 2021’de brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira olarak uygulanan asgari ücret yüzde 50’lik artışla 2022 yılı için brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti.

Son Dakika Haberler