Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

29.08.2022 20:34 Haber Deposu: DHA Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümü dolayısıyla ileti yayımladı. 30 Ağustos Zaferi’nin, diriliş fermanı olarak vasıflandırılan mesajda, “Her yıl ağustos ayında, nice zaferlere şahitlik etmiş bir millet olarak, tarihimize damga vuran kahramanlıkları tekrardan hatırlarız. Bu yıl 100’üncü yılını kutladığımız 30 Ağustos Zaferi de büyük kahramanların öncülüğünde, kuvvetli ve kesin bir ordu ile milletimizin; inancı, vatanı, değerleri ve özgürlüğü uğruna ortaya koyduğu onurlu bir mücadelenin adıdır. 30 Ağustos Zaferi; asil milletimizin asla tutsak edilemeyeceğini, özgürlüğümüzü simgeleyen ay yıldızlı bayrağı­mızın gönderden asla indirilemeyeceğini ve asırlardır gök kubbemizde yankılanan ezan seslerinin asla susturulamayacağını tüm cihana duyuru eden tekrardan diriliş fermanıdır. Bu büyük zaferin elde edilmesinde milletimizin en büyük dayanağı ve gücü ise şüphesiz ki, Tanrı’a olan sarsılmaz imanı, esareti asla kabul etmeyen üstün karakteri, mukaddesatı uğruna savaşım etmeyi en büyük onur sayan kuvvetli inancı olmuştur” ifadeleri kaydedildi.
‘MİLLETİMİZİN YENİ HEDEFLERE KARARLI ADIMLARLA YÜRÜMESİNİN İFADESİDİR’ Diyanet İşleri Başkanlığı tarafınca piyasaya çıkan mesajın devamında ise şu ifadeler yer aldı:
“30 Ağustos Zaferi ek olarak milletimizin yeni hedeflere doğru kesin adımlarla yürümesinin bir ifadesidir. Zira aziz milletimiz; inancı, ülkesi ve devletinin bekası için canıyla-malıyla fedakârlık yapmasını, bu uğurda tek bir yürek olarak kenetlenmesini devamlı bilmiştir. Unutmamak gerekir ki zaferlerle dolu tarihimizi gururla anmamızı anlamlı kılan, ondan lüzumlu dersleri çıkarabilmektir. 30 Ağustos Zaferi de elbet bugüne ve geleceğe dair bizlere oldukça mühim vazife ve sorumluluklar yüklemektedir. Bu meyanda, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirerek ortak değerlerimiz çevresinde kenetlenmek, her daim milletimizin rahatlık ve refahı için çalışmak, bu aden vatanda yaşayan biz için düne, bugüne ve yarına karşı en büyük mesuliyet kabul edilmelidir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk başta olmak suretiyle, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını ve bu toprakları vatan haline getiren ecdadımızı, şükran ve minnetle yâd ediyoruz. Geçmişten bugüne dinimiz, vatanımız, milletimiz, ezan ve bayrağımız, bağımsızlık ve istikbalimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize Tanrı’tan rahmet diliyoruz. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun. Yüce Tanrı, birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza buyursun, daim kılsın. Bu güzel vatanda ilelebet özgürce ve kardeşçe yaşamayı bizlere nasip etsin.”

Son Dakika Haberler