Dünya ikincisi Begümnaz yurda döndü

60 ülkeden 485 sporcunun katılmış olduğu Ümitler Dünya Judo Şampiyonası’nda Sivaslı sporcu büyük bir başarı elde etti. Bosna Hersek’te düzenlenen şampiyonada bayanlar 40 kilo kategorisinde 16 yaşındaki Sivaslı sporcu Begümnaz Doğruyol dünya ikincisi oldu. Gümüş madalyanın sahibi olan Doğruyol’u memleketi Sivas’ta ailesi sevinçle karşıladı.
Begümnaz Doğruyol, yapmış olduğu açıklamada kendisine karşılama yapıldığını görünce şaşırdığını söyleyerek, “Mutluyum. Uzun süreden beri bunun için çalışıyorum ve sonucunu aldım. Fazlaca güzel. Hocalarıma ve beni destekleyen her insana teşekkür ederim. Daha ilkin kolum kırılmıştı. Onun içinde ufak bir ameliyat oldum. Uzun süredir de platin duruyordu. O çıkarılacak. Fazlaca mutlu oldum, şaşırdım. Akrabalarım bana güvendi. Bu sefer kendimde oldukca emindim” dedi. “Fazlaca kuvvetli bir kızımız var”
Anne Sevda Doğruyol, oldukca kuvvetli bir kızımız var diyerek, “Heyecanla gururla onu bekliyoruz. Bizlere bu şekilde bir gururu yaşattığı için doğal olarak oldukca mutluyuz. Bigün öncesinde kızımla konuştum. ‘Anne bu sefer oldukca iyi olacak’ diye yanıt verdi bana. Bende dedim ki tamam Begüm bu sefer başaracak. Mutlu olduk heyecanlandım. Fazlaca kuvvetli bir kızımız var. Kendi ayakları üstünde durabiliyor. Daha iyi yerlerde olacağından inanırım” ifadelerini kullandı.
“Vatana hizmet etsin diye bugünlere getirdik”
Baba Yasin Doğruyol ise vatana hizmet etsin diyerek bugünlere getirdiklerini belirterek, “Dünya ikincisi olmasının doğal olarak ilk olarak bir hikayesi var. Ortalama 10 senedir sporla uğraşıyor. Son 6 yılı Judo üstüne. Hocalarının yardımıyla yükselişe geçti. Son iki senedir da Ulusal Ekip Sporcusu. Hedefleri aslına bakarsanız olimpiyattı. Şimdilik Dünya ikincisi olabildik. İnşallah bundan sonrasında da dünya şampiyonu ve Olimpiyat şampiyonu olmasını bekliyoruz. Vatana hizmet etsin diye bugünlere getirdik. Baba olarak oldukca mutluyum” şeklinde konuştu.

Son Dakika Haberler