Haberler… Sıhhat Bakanlığı 85 bin personel alımı ne vakit, müracaat şartları belli oldu mu?

27.08.2022 13:53 Son Güncelleme: 27.08.2022 13:56 Toplumsal medya hesabı üstünden paylaşımlarda bulunan Bakan Koca “Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nda sıhhat çalışanlarına verdiği 5 müjde, bugün itibarıyla, gene müjde değerinde yeni gelişmelerle tamamlandı. Camiamız adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
Koca, ek olarak sıhhat çalışanlarının özlük hakları ve emeklilik şartlarının iyileştirilmesine yönelik katkılarından dolayı Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’e teşekkürlerini iletti.
BAKAN KOCA’DAN 85 BİN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI
Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıhhat kuruluşlarındaki uzman hekimlerin hastalara daha çok zaman ayırabilmeleri ve daha kaliteli hizmet sunabilmeleri amacıyla 85 bin destek personel ekibi açılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin de şunları kaydetti: “Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni emek harcama arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Düzeltim’a destek kuvvet, 85 bin yeni emek harcama arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.”
85 BİN SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN, BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?
Bakan Koca açıklamasında alımın gerçekleştirileceği tarih ile ilgili hemen hemen detaya yer vermedi. Alıma ilişkin müracaat şartları ve tarih açıklamasının eylül ayı içinde duyurulması umut ediliyor.
Bakan Kurum’dan 81 İlde Toplumsal Konut Projesi ile ilgili izahat

Son Dakika Haberler