Hatayspor Hamed Enzo transferini deklare etti

27.06.2022 23:29 Haber Deposu: İHA Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen törene Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Cenk ile Hatayspor yöneticileri ve basın mensupları katıldı. Hatay’ın marka kıymetini yükseltmek istediklerini ifade eden Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Cenk, “Gelecek adına da ümitli ve güvenilir adımlarla geleceği inşa etmeye çaba ediyoruz” dedi.
Türkiye’deki ekonomik problemler, spor dünyasının gelmiş olduğu yüksek çıta Hatayspor’u bu hedefler için acil etmeye ittiğini söyleyen Başkan Cenk, “Takımımız Süper Lig’e çıktıktan sonrasında biz hakikaten de güzel ve büyük hedefler koyduk. Fakat bu güzel ve büyük hedeflere ulaşmak için de belli mesafeleri almamız gerekiyordu. Ilk olarak kendimizi Süper Lig’de kanıtlama etmemiz ve kalıcı olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Oldukça şükür 2 yıl süresince birinde 6., birinde 12. olduk. 3 yılımıza başlayacağız. Biz artık daha kaliteli fakat daha ekonomik bir futbol ekibi yapmak Hatay’ımızın ve ülkemizin geleceğini mevcut konumunu katkı sağlamak ve öteki katsayısını yükseltmek istedik. Bundan dolayı bazı aşamaları geçtik. Bir kardeşimizi Hatayspor bünyesine katmaya karar verdik fakat ikinci bir kafilemiz geldi 2 kafilemiz İbrahim kardeşimiz Senegal’den getirdi. Yarın Mali’den bir oyuncumuz gelecek biz ekonomik fakat gelecek adına ümit vaat eden futbolcuları bünyemize katmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Hatayspor’u daha fazlaca güçlendirmek istediklerini söyleyen Başkan Cenk, “Gerek yurt içinden gerek yurt dışından pahalı futbolcu almaktansa kendimiz kaliteli, gelecek vaat eden ve hem bizlere katkı sağlayacak hem de giderken ekonomik katkı sağlayacak futbolcuları tercih ediyoruz. Oldukça meşhur futbolcularımızın 4-5 tanesini gönderince ne oluyoruz denmeye başladı. Ne oluyoruz diyelim fakat önceki dönemlerde ne olduğumuzu da unutmayalım. Bundan sonrasında ne olacağımız da. Korkulu rüya görmek istemiyorum” dedi.
Futbolcu Hamed Enzo da, “Tanrı’a hamdolsun burada olmaktan mutlu oldum. Inanırım ki bu yeni bir başlangıç olacak ve beraber fazlaca iyi şeyler başaracağımıza inanıyorum. Hatayspor beğendiğim bir kulüp. Benim katkılarımla ekip daha da ileri gidecek. Önümüzde Şampiyonlar Ligi oynama şansımız var” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların arkasından Hatayspor’un yeni transferi Hamed Enzo takımının formasını giydi.

Son Dakika Haberler