Karın yağlarından kurtulmanın etkili yolları

28.08.2022 13:25 Son Güncelleme: 28.08.2022 13:25 Hanımlarda bel çevresi 80 santimetre’i, erkeklerde ise 94 santimetre’i geçmemelidir.
Kilonuz düzgüsel sınırlarda olsa dahi bel çevresinin kalınca olması sağlığınızın risk altında bulunduğunun göstergesidir.
Organları çevreleyen bu visseral yağ; kalp ve damar hastalıklarına, Tip 2 diyabete ve daha birçok rahatsızlığa zemin hazırlayabilir.
Peki bel çevresinde incelme elde eden, bizi karın yağlarımızdan kurtaracak tavsiyeler nedir?
*Sizi uzun süre tok tutacak lifli besinler tüketin, rafine şekerden uzak durun.*Alkol tüketimini sınırlandırın.*Yüksek proteinli beslenerek uzun süre tok kalınca. Haftada minimum 2 kez balık tüketmeye dikkatsizlik etmeyin.*Kardiyo ağırlıklı egzersiz yapın ve ihmal etmeyin süresinden oldukca sıklığı mühim.*Yüksek fruktoz içeren şekerli ve tatlandırıcılı içeceklerden uzak durun.*Minimum 7 saat uyuyun. Uyku apnesi olarak malum ve gece süresince solunumun aralıklı olarak durduğu durum, bununla beraber aşırı viseral yağ ile bağlantılıdır.*Midenizde bir sorun yoksa güne 1 yiyecek elma sirkesi eklediğiniz ılık suyla başlayın. Elma sirkesi iştahı dengeler ve bel çevresi üstünde tesiri araştırmalarla kanıtlanmıştır.*Pozitifte kalınca. Hayret edeceksiniz fakat stresle beraber yükselen kortizol seviyesi iştahı artırıyor.*Probiyotik takviyesi kullanmayı dikkatsizlik etmeyin. *Yeşil çay tüketimi metabolizmayı hızlandırarak bel çevresi üstünde etkilidir.

Son Dakika Haberler