Meteoroloji uyardı: Güçlü yağışlara dikkat!

26.08.2022 21:35 Son Güncelleme: 26.08.2022 21:36 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore: Ülkemizin şimal, iç ve batı kesimleri parçalı yer yer oldukca bulutlu, Marmara, Şimal ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Çorum ve Amasya çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın( Cumartesi) Kastamonu, Karabük ve Çanakkale’de mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların; yarın (Cumartesi) Kastamonu, Karabük ve Çanakkale çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, hortum oluşma riski ve yağış anında güçlü rüzgar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir. BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve oldukca bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cumartesi) Çanakkale çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
EDİRNE 18°C, 32°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İSTANBUL 22°C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KIRKLARELİ 18°C, 30°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KOCAELİ 22°C, 33°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
EGE
Parçalı ve oldukca bulutlu, bölge şimal ve iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AFYONKARAHİSAR 15°C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, bu akşam mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DENİZLİ 20°C, 33°CParçalı ve oldukca bulutlu, bu akşam sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İZMİR 22°C, 30°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
MANİSA 21°C, 31°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
AKDENİZ
Parçalı ve azca bulutlu, zaman içinde batısı yer yer oldukca bulutlu, bu akşam Batı Akdeniz’in mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA 24°C, 35°CAz bulutlu
ANTALYA 23°C, 29°CParçalı zaman içinde yer yer oldukca bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY 22°C, 36°CAz bulutlu
ISPARTA 15°C, 29°CParçalı zaman içinde yer yer oldukca bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İÇ ANADOLU
Parçalı, kuzeybatısı bazen oldukca bulutlu, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın şimal ve batısı ile Çankırı’nın mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 18°C, 31°CParçalı ve oldukca bulutlu, şimal ve batı ilçeleri mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇANKIRI 17°C, 34°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR 15°C, 28°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KONYA 19°C, 31°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
BATI KARADENİZ
Parçalı yer yer oldukca bulutlu, bölge genelinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu ve Karabük çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
BOLU 15°C, 26°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE 21°C, 31°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU 14°C, 29°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli olarak güçlü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP 14°C, 29°CParçalı yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı, yer yer oldukca bulutlu, kıyı kesimleri ile Amasya ve Çorum çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA 21°C, 36°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ARTVİN 21°C, 35°CParçalı bulutlu, şimal kesimleri mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇORUM 17°C, 32°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, yarın (Cumartesi) mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SAMSUN 14°C, 29°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DOĞU ANADOLU
Azca bulutlu ve açık, öğleden sonrasında şimal ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde cenup ve güneybatı yönlerden güçlü olarak (40-60 km/saat) esmesi umut ediliyor.
ERZURUM 18°C, 33°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
KARS 12°C, 35°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
MALATYA 18°C, 35°CAz bulutlu ve açık
VAN 17°C, 31°CAz bulutlu ve açık, öğleden sonrasında parçalı bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 20°C, 39°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP 20°C, 34°CAz bulutlu ve açık
SİİRT 24°C, 39°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA 22°C, 36°CAz bulutlu ve açık
 

Son Dakika Haberler