Şanlıurfa’da LGS birincisi Fatih Efe: Pandemiyi fırsata çevirdim

01.07.2022 09:54 Haber Deposu: DHA 5 Haziran 2022’de uygulanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren Uğur Okulları 8’inci derslik talebe Fatih Efe İçten, LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. LGS sınavında tam puan beklediğini ifade eden Fatih Efe İçten, sınava hazırlık sürecinde okulunda öğretmenlerinden evde ise babasından büyük destek gördüğünü belirterek şunları söylemiş oldu: 
“LGS imtihanlarına oldukça iyi hazırlandım. Bu puanı bekliyordum. Pandemi döneminde bir çok talebe boşluğa düşmüştü. Fakat ben pandemiyi fırsatta çevirdim. O dönemde 8’inci derslik mevzularına hazırlandım. Bu yılda yalnız yeni sorular çözdüm ve yeniden yaptım. Sonunda bu şekilde güzel bir başarı elde ettim. Sınavlarda hazırlanmamda babam bana oldukça destek oldu. Babam makine mühendisi ve matematiği oldukça iyiydi. Öğretmenler benzer biçimde soruları çözüp anlatıyordu. Hedefim iyi bir mühendis olmak. Gelecekte tayyare projelerine katılmak isterim. Okulda öğretmenlerimin oldukça yardımı oldu onlara da oldukça teşekkür ediyorum. Bundan sonrasında iyi bir dinlence yapmayı planlıyorum.” dedi.  Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde heyelan bu şekilde geldi
OĞLUMLA BİR ANLAŞMA YAPTIK 
LGS sınavları için oğluyla bir antak kalma yaptığını kaydeden baba Ahmet Fatih İçten, şunları söylemiş oldu:  
“Pandemi döneminde boş zamanında tv ve bilgisayarla vakit harcayacağına oğlumla bir antak kalma yoluna gittik. O periyodu emek harcayarak geçirdik. Oğlum bu mutabık olmamıza oldukça iyi uydu. Bu yıl ise stressiz bir süreç yaşadı. Hocaların desteğiyle oldukça güzel sınavlara hazırlandı. Kendinden oldukça emindi. Bir yıl ilkin mevzuları bitirmişti. Imtihan günü oldukça rahattı. Biz daha oldukça stresliydik. Başarısıyla gurur duyuyoruz.” 

Son Dakika Haberler