Son Dakika – Hava Durumu (27-06-2022)

Marmara Bölgesinin genelinde sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklıklar çoğunlukla 25 ile 30 aşama içinde ölçülüyor. Edirne dolaylarında 30 dereceyi de aşıyor.
Yağış Ege Bölgesinin iç kesimlerinde planlanıyor. Kıyı kesimlerde ise güneş görülüyor. Isı İzmir’de 31, Muğla’da 33, Afyonkarahisar’da 23 aşama ölçülüyor.
Akdeniz’in doğu kesimleri yağışlı. Bölgenin kalanında ise sema parçalı ve azca bulutlu. Isı Antalya’da 34, Mersin’de 31, Adana’da 33 aşama ölçülüyor.
İç Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağışlar etkili. Isı Ankara’da 20 derecenin altında ölçülüyor sadece Salı günü yükselerek 25 dereceye çıkıyor. Bölge genelinde de 20 ile 25 aşama içinde seyrediyor.
Karadeniz Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar devam ediyor. Batı kesimlerde yağış güçlü planlanıyor. Ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
Doğu Anadolu Bölgesinin şimal kesimlerinde yağışlar sürüyor. Bölgenin kalanı ise parçalı bulutlu. Isı Erzurum’da 19, Malatya’da 29, Hakkari’de 27 aşama ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş görülüyor. Isı bölgede en yüksek 34-34 derecelerde ölçülüyor. Salı ve Çarşamba günü de benzer bir hava durumu planlanıyor.
 

Son Dakika Haberler