Son Dakika – Hava Durumu (28-08-2022)

Deniz suyu sıcaklığı Karadeniz’in doğusunda 28 batısında 25 aşama. Ege’de 26 derecelerde ölçülen ısı, Akdeniz’de 30 dereceyi aşıyor.
Hava sıcaklıkları şimal ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üstünde, öteki yerlerde mevsim normallerinde seyretmesi umut ediliyor. Karadeniz geneli ve yurdun iç kesimleri yağış alıyor.
Rüzgar Türkiye’nin kuzeyinde şimal yönlerden, güneyinde ise cenup yönlerden esiyor. Yurt geneli hafifçe ve orta kuvvette rüzgarlar umut ediliyor
Marmara’da hava sıcaklıkları mevsim normalleri üstünde. İstanbul- Bursa ve Kocaeli dolaylarında gök gürültülü sağanak yağmur umut ediliyor. Yağışlar pazartesi azalacak sadece Salı günü artması umut ediliyor.
Ege geneli parçalı bulutlu. Denizli dolaylarında güneş görülüyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinde, 3 günlük tahminlere nazaran havanın durumunda bir değişim beklenmiyor.
Akdeniz geneli güneşli. Sıcaklıklarda düşüş görülüyor. Isı Adana ve Hatay’da 36, Mersin’de 33 aşama.
İç Anadolu’da sema azca ve parçalı bulutlu. Ankara ve Eskişehir dolaylarında ise gök gürültülü sağanak yağmur umut ediliyor. Yağışın Eskişehir’de Salı gününe kadar devam etmesi umut ediliyor.
Karadeniz bölgesinin geneli sağanak yağmurlu. Yağışların gelecek günlerde azalması umut ediliyor. Sıcaklıklar mevsim normalleri civarında, bazı kentlerde mevsim normallerinin üstünde.
Doğu Anadolu’da bulutlar azalıyor. Bölgenin iç kesimlerine güneşli bir sema hakim. Isı Malatya’da 36, Kars’ta 35 aşama.
Güneydoğu Anadolu genelinde güneşli bir sema görülüyor. Hava sıcaklıkları bazı kentlerde 40 dereceyi aşıyor. Bilhassa öğle saatlerinde güneşten uzak durmakta bolca su içmekte yarar var.

Son Dakika Haberler