Tatlı bağımlısı olduğumuzu iyi mi anlarız?

Tatlı bağımlılığı aslen sigara, alkol yada madde bağımlılığından bile tehlikelidir ve daha oldukca hastalanmamıza niçin olur fakat biz tatlı bağımlısı mıyız onu bile fark edemiyoruz.
Sigara, alkol ve madde bağımlılığı ile savaşım eden o denli dernek varken tatlı bağımlılığı insanlara latife benzer biçimde geliyor ve sanki yaramazlık icra eden çocuklar benzer biçimde düşünülüp asla ehemmiyet verilmiyor. Hatta ısrar ile bu bağımlılık körükleniyor. Daha da ileri gidilip bu bağımlılığı olan kişilere yemezsen ölümü gör benzer biçimde acıklı ısrarlar bile yapılabiliyor.
Alkol ve madde bağımlılığını bir kenara koyun, sigara bağımlılığında bile el birliği ile kişiyi bu alışkanlığından kurtarmaya çalışırken, tatlı bağımlılığında ateşe körükle gidiyoruz . Tatlı bağımlılığı o denli kötüdür ki, dumanı isi yoktur, kişide oldukca büyük davranış değişikliği yapmaz dolayısı ile asla hiç kimseye sezdirmeden her yerde her ortamda bu bağımlılığı devam ettirilebilir. Sadece şahıs kendisi bu bağımlılığı fark edip tedbir almak isteyebilir.
Tatlı bağımlısı olduğumuzu ne şekilde mi anlarız?
1- Çay ve kahve içerken ne olursa olsun şeker ekliyorsanız2- İçeceklerinizi genel anlamda şekerli içeceklerden seçiyorsanız3- Yiyeceklerden sonrasında ne olursa olsun bir tatlı yeniyorsa4- Çay yada kahve içerken yanında ne olursa olsun bir şeyler yiyecek istiyorsanız5- Sık başınız ağrıyor ve tatlı bir şey yediğinizde baş ağrınız geçiyorsa6- Ekmek, makarna yada pilav olmadan doymuyorsanız7- Market alışverişinizde sepetinizde ne olursa olsun tatlı bir atıştırmalık varsa8- Yolda giderken pastane yada unlu mamül dükkanlarını fark ediyorsanız9- Evinizde yada iş yerinizde ne olursa olsun tatlı bir atıştırmalık bulunuyorsa10- Gece buzdolabını açıp bir parça da olsa tatlı yiyorsanız11- Su içmeyi asla sevmiyorsanız, suyun tadı size acı geliyorsa12- Toz şekerini yada küp şekeri ender de olsa tek başına yediğiniz oluyorsa;
Dikkat edin sizde tatlı bağımlılığı başladı anlama gelir.

Son Dakika Haberler