12 Görüntülenme
Yönetici
5.3 IMDB Puanı

Yönetici

(Master)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Mariama Diallo
Ödüller 1 ödül & 8 Adaylık.
Yönetici - MASTER filminin yönetmen koltuğunda Mariama Diallo oturmaktadır. Yönetici - MASTER filminin senaryosunu ise Mariama Diallo kaleme almıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Regina Hall, Zoe Renee, Talia Ryder gibi isimler yer almaktadır.
Gail Bishop, New England'daki seçkin bir üniversite olan Ancaster'daki ilk siyah profesör seçilir. Okuldaki öğrenciler, büyücülükle suçlanan Margaret Millett isimli kadının hayaletinin okulun yanına asıldığını ve okula musallat olduğunu düşünür. 1965 yılında, okuldaki siyahi genç bir öğrenci olan Louisa Weeks, Jasmine Moore adlı yeni bir öğrencinin kullandığı 302 numaralı odada kendini asar. Louisa Weeks aynı zamanda bu okuldan mezun olan ilk siyahi öğrencidir. Jasmine kâbuslar görmeye başlar ve İngilizce öğretmeni Liv Beckman'ın Jasmine'e kasıtlı olarak kötü notlar verdiğine inanır.
Bunun üzerine bir şikâyet oluşturur. Oluşturduğu dilekçe Liv'in iş başvurusunu olumsuz etkiler. Jasmine daha sonra kapıyı asan ve haç yakan bir yaratığın saldırısına uğrayınca pencereden düşer.
En yakın arkadaşı Amelia, Jasmine'e kızmaya başlar ve sonunda okulu bırakır. Jasmine, Gail'e kendisine saldıran varlıktan bahseder.
Bu sırada Gail, Jasmine'in ırkçı bir öğrenci olduğunu düşünmektedir.
Birkaç gün sonra Jasmine odasında asılı halde bulunur. Liv'in annesi Esther Bickert, Gail ile iletişime geçtiğinde ona Liv'in beyaz doğduğunu ancak bir iblis tarafından ele geçirildiğinde siyaha döndüğünü ve bu yüzden adını değiştirdiğini söyler. Liv onları geri çevirir ve Gail'e babasının siyah olduğunu söyler. Gail, okuldaki öğretmenlerin tamamının beyaz olduğunu fark ettiğinde, okulda öğretmen olmadığını, kendisinin aslında sadece siyahi bir hizmetçi olduğunu ve ona kimin davrandığını söyleyerek okulu eleştirir.
Gail, Ancaster'ın aynı ten rengiyle tarihi tekrar ettiğini düşünür ve işini bırakır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın